Az évek során sok divatirányzat jött és ment, de vannak olyan trendek, amiket jobb, ha a múltban hagyunk. Ebben a cikkben összegyűjtöttük azokat a divatbakikat, amiket ma már csak a nagyi régi fotóalbumában láthatunk. Nézzük meg, mi az, ami soha ne térjen vissza!
- A puffos ujjú blúzok nemcsak kényelmetlenek, de előnytelenek is lehetnek.
- A neon színek túlzott használata zavaró és ízléstelen lehet.
- A trapéznadrágok praktikus problémákat okozhatnak a mindennapi életben.
- A permanens hullámok karbantartása időigényes és fárasztó lehet.
- A szintetikus anyagok kényelmetlenek és egészségtelenek lehetnek.
A puffos ujjú blúzok rémálma
A vállszélesítő hatás
A puffos ujjú blúzok egyik legnagyobb hibája, hogy mindenkit széles vállúvá varázsolnak. Nem számít, milyen alkatú vagy, ezek a blúzok garantáltan szélesebbnek mutatnak. Ha valaha is úgy érezted, hogy a vállad beelőzi a tested többi részét, akkor biztosan tudod, miről beszélek.
A szellőzés hiánya
Ezek a blúzok nemcsak hogy szélesítik a vállakat, de a szellőzésük is katasztrofális. Nyáron viselni őket egyenlő a szaunázással. A puffos ujjak alatt a levegő nem tud áramlani, így garantált a folyamatos izzadás.
A vasalás rémálma
A puffos ujjú blúzok vasalása igazi kihívás. A sok anyag és a bonyolult szabás miatt szinte lehetetlen tökéletesen kivasalni őket. Egy rossz mozdulat, és máris újra kezdheted az egészet. Ha valaha is próbáltál egy ilyen blúzt kivasalni, akkor tudod, hogy ez egy soha véget nem érő küzdelem.
A neon színek támadása
A szemkápráztató kombinációk
A neon színek olyan élénkek, hogy szinte világítanak a sötétben. Ezek a színek annyira erősek, hogy szinte fáj nézni őket. A legrosszabb, amikor valaki több neon színt kombinál egyszerre, és úgy néz ki, mint egy mozgó szivárvány.
A diszkógömb effektus
A neon színek viselése olyan, mintha egy diszkógömb lenne rajtad. Mindenki téged néz, de nem biztos, hogy jó értelemben. A neon színek visszaverik a fényt, így még feltűnőbbé tesznek.
A színek, amik sosem passzolnak
A neon színek ritkán passzolnak egymáshoz vagy bármi máshoz. Próbáltál már neon zöldet és neon rózsaszínt együtt viselni? Ne tedd! Az eredmény garantáltan katasztrofális lesz.
A trapéznadrágok visszatérő rémálma
A bokafogó hatás
A trapéznadrágok egyik legnagyobb problémája, hogy bokánál szűkek, így könnyen beleakadhatunk mindenbe. Ez különösen igaz, ha sietünk valahova, és a nadrágunk hirtelen úgy dönt, hogy megállít minket.
A cipő elrejtése
Ezek a nadrágok olyan hosszúak és bővek, hogy szinte teljesen eltakarják a cipőnket. Így hiába van rajtunk a legújabb divat szerinti lábbeli, senki sem fogja látni. Ráadásul, ha esik az eső, a nadrág alja garantáltan vizes lesz.
A lépcsőzés kihívásai
Trapéznadrágban lépcsőzni igazi kihívás. A bő szárak könnyen beleakadhatnak a lépcsőfokokba, ami nem csak kellemetlen, de veszélyes is lehet. Egy rossz lépés, és máris a földön találjuk magunkat.
A trapéznadrágok talán soha nem fognak teljesen eltűnni a divatból, de reméljük, hogy a jövőben kevesebb balesetet okoznak majd.
A permanens hullámok korszaka
A hajlakk felhője
Ki ne emlékezne a hajlakk felhőjére, ami minden reggel beterítette a fürdőszobát? A permanens hullámokhoz elengedhetetlen volt a hajlakk, ami nemcsak a frizurát tartotta meg, de a levegőt is szinte belélegezhetetlenné tette. A hajlakk illata még órák múlva is ott lebegett a levegőben.
A reggeli ébredés sokkja
A permanens hullámokkal ébredni nem volt egyszerű. Az ember lánya reggelente úgy nézett ki, mintha egy viharos éjszakán kelt volna fel. A haj minden irányba állt, és a frizura visszaállítása komoly kihívást jelentett.
A frizura, ami sosem pihen
A permanens hullámokkal rendelkező frizura sosem pihent. Mindig tökéletesen kellett kinéznie, ami rengeteg időt és energiát igényelt. A hajmosás, szárítás és újraformázás mindennapos rutinná vált, ami sokszor több órát is igénybe vett.
A permanens hullámok korszaka egy igazi kihívás volt a hajápolás terén. Azok, akik átélték, sosem felejtik el a hajlakk illatát és a reggeli ébredés sokkját.
A szintetikus anyagok diadala
A műszálas csodák
A ’70-es és ’80-as években a szintetikus anyagok igazi forradalmat hoztak a divat világába. Az emberek imádták, hogy ezek az anyagok olcsók és könnyen kezelhetők. De vajon tényleg megérte?
A bőr lélegzésének hiánya
A szintetikus anyagok egyik legnagyobb hátránya, hogy nem engedik lélegezni a bőrt. Ez különösen nyáron okozott problémát, amikor az emberek szó szerint „megfőttek” a ruháikban. Ki ne emlékezne a nyári napokra, amikor a műszálas pólóban izzadtunk?
A statikus elektromosság
A szintetikus anyagok másik nagy ellensége a statikus elektromosság. Emlékszel, amikor minden egyes lépésnél szikráztál, és a hajad az égnek állt? Vagy amikor a ruháid egymáshoz tapadtak, mintha mágnesek lennének? Ez a jelenség sok vicces, de bosszantó pillanatot okozott.
A túlméretezett válltömések
A vállak, amik beelőznek
Emlékszel még azokra az időkre, amikor a vállaink szinte előbb érkeztek meg, mint mi magunk? A túlméretezett válltömések óriási vállakat varázsoltak, amik sokszor komikus hatást keltettek. Az ember szinte úgy nézett ki, mint egy amerikai focista, csak éppen hétköznapi ruhában.
A kabát, ami önálló életet él
A válltömések nemcsak a blúzokban, hanem a kabátokban is megjelentek. Ezek a kabátok gyakran olyan merevek voltak, hogy szinte önálló életet éltek. Ha levetted, a kabát még mindig úgy állt, mintha valaki benne lenne. Ez a merevség nemcsak kényelmetlen volt, hanem nevetséges is.
A szűk ajtók rémálma
A túlméretezett válltömések másik nagy hátránya az volt, hogy a szűk ajtókkal való találkozás igazi kihívást jelentett. Az ember gyakran úgy érezte, hogy oldalazva kell áthaladnia az ajtókon, hogy ne akadjon fenn. Ez különösen kellemetlen volt, ha sietni kellett valahova.
A túlméretezett válltömések kora szerencsére már a múlté, és reméljük, hogy soha nem tér vissza. Azok a hatalmas vállak és merev kabátok inkább maradjanak csak a nagyi albumában.
A csillogó flitterek kora
A nappali diszkóhatás
A flitterekkel díszített ruhák nappal is úgy csillognak, mintha egy diszkógömböt viselnénk. Ez a hatás garantáltan vonzza a tekinteteket, de nem mindig a jó értelemben.
A flitterek, amik mindent elkapnak
A flitterek hajlamosak mindenbe beleakadni: hajba, táskákba, sőt még más ruhákba is. Ez nemcsak bosszantó, de néha kifejezetten fájdalmas is lehet.
A mosás és a flitterek harca
A flitteres ruhák mosása igazi kihívás. A flitterek könnyen leeshetnek vagy megsérülhetnek a mosógépben, így a ruha hamar elveszítheti eredeti fényét. Ezért sokan inkább kézzel mossák ezeket a darabokat, ami viszont időigényes és fárasztó.
A derékig érő farmerdzsekik
A hideg derék esete
Emlékszel még, amikor a farmerdzsekik éppen csak a derekunkig értek? A hideg szél mindig megtalálta az utat a kabát alá, és a derekunk fázott, mint még soha. Nem volt elég hosszú ahhoz, hogy melegen tartson, de divatosnak számított.
A zsebek hiánya
A derékig érő farmerdzsekik másik nagy problémája a zsebek hiánya volt. Ha volt is zseb, abba maximum egy kulcs fért el, de semmi több. A telefonok és pénztárcák számára nem volt hely, így mindent a kezünkben kellett cipelnünk.
A rétegezés művészete
A rétegezés igazi művészetté vált ezekkel a dzsekikkel. Alá kellett öltözni, hogy ne fázzunk, de a túl sok réteg mozgásunkat is korlátozta. Az ember úgy nézett ki, mint egy hagyma, és érezte is magát úgy. A divat néha tényleg fájdalmas tud lenni!
A platform cipők kihívásai
A bokaficam veszélye
A platform cipők viselésekor az ember könnyen úgy érezheti magát, mintha egyensúlyozna egy keskeny pallón. Egy rossz lépés, és máris kész a bokaficam! Nem csoda, hogy sokan inkább a lapos talpú cipőket választják.
A járás művészete
A platform cipőkben járni igazi művészet. Az embernek meg kell tanulnia, hogyan lépjen, hogy ne tűnjön úgy, mintha egy robot lenne. Ez különösen nehéz lehet, ha valaki nincs hozzászokva a magas sarkú cipőkhöz.
A cipő, ami mindent elnyel
A platform cipők talpa olyan vastag, hogy szinte mindent elnyel. Ha véletlenül belelépsz egy pocsolyába, a víz azonnal felszívódik, és a cipőd belseje is vizes lesz. Ráadásul a kisebb tárgyak, mint például a kavicsok, könnyen eltűnhetnek a talp mélyedéseiben.
A színes harisnyák világa
A szivárvány minden színe
A színes harisnyák olyanok voltak, mint egy festő palettája. Minden szín megtalálható volt, a rikító sárgától a mély liláig. Ezek a harisnyák mindenkit észrevehetővé tettek, de nem mindig a jó értelemben.
A minták, amik sosem passzolnak
A mintás harisnyák külön kategóriát képviseltek. Csíkos, pöttyös, virágos – mindent lehetett találni. Azonban a minták gyakran nem passzoltak semmihez, amit viseltünk. Ez a divatbaki sokszor inkább nevetséges volt, mint stílusos.
A szakadás rémálma
A színes harisnyák egyik legnagyobb problémája a szakadás volt. Egy apró hiba és máris viselhetetlenné váltak. A nap végére gyakran több lyuk volt rajtuk, mint egy ementáli sajton. Ez a divatbaki nemcsak bosszantó, de drága is volt.
A fémes hatású ruhák
A robotikus megjelenés
A fémes hatású ruhák viselése olyan, mintha egy sci-fi filmből léptünk volna ki. Ezek a ruhák gyakran merevek és kényelmetlenek, így a mozgásunk is robotikus lehet bennük. Nem csoda, hogy a nagyi albumában maradtak!
A fényvisszaverő hatás
Ezek a ruhák annyira fényesek, hogy szinte visszaverik a napfényt. Ha valaha is viseltél ilyet, biztosan észrevetted, hogy mindenki téged bámul az utcán. Ez nem mindig előnyös, főleg ha nem szereted a figyelmet.
A komfortérzet hiánya
A fémes hatású ruhák nem csak a kinézetük miatt problémásak, hanem a kényelem szempontjából is. Gyakran szúrósak és merevek, így egy egész napot eltölteni bennük igazi kihívás.
Ha valaha is gondolkodtál rajta, hogy visszahozd ezt a trendet, gondold át újra! A kényelem és a stílus nem mindig jár kéz a kézben.